✿نـــگـــــــین عــــــــــرش✿
 
 
نگین عرش
وبلاگ به نام فاطمه زهرا(س)(نگین عرش) ساخته شده✿ هستيِ هستي به بود فاطمه ست✿ مهر محراب سجود فاطمه ست✿ قصـه راكوته كنم كاندر ازل✿ عـلت خلقت وجود فاطمه ست✿


Random photo
آن روز آغاز عشق است


آخرین مطالب


موضوعات


پربازدیدترین مطالب
پربازدیدترین مطالب


تدبر در قرآن
آیه قرآن

ذکر ایام هفته

مهدویت امام زمان (عج)


سخن بزرگان


کرامات معصومین(ع)
آیه قرآن


جستجو


تعبیر خواب رویاقال انبیاء

وضعیت یاهو مذهبیآخرین نظرات

  دشمن به شکل دوست جلوه کند ، حقيقت به شکل باطل و باطل در لباس حقيقت.

  اميرالمؤمنين مي فرمايند:

  اگر حق به طور واضح در مقابل مردم آشکار و ظاهر بشود ، کسى نمی تواند زبان عليه حقّ باز کند.

  اگر باطل هم خودش را به طور آشکار نشان بدهد ، مردم به سمت باطل نخواهند رفت.

  آن کسانى که مردم را مي خواهند گمراه بکنند ، باطل را به صورت خالص نمى آورند ؛ باطل و حق را آميخته مي کنند ، ممزوج مي کنند ، آن وقت نتيجه اين مي شود که حقّ براى طرفداران حق هم مشتبه می شود.

  اين است که بصيرت می شود اوّلین وظيفهٔ ما.
نگذاريم حق و باطل مشتبه بشود.

#امام_خامنه_ای
 

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت
در محضر شیخ محمداسماعیل دولابی

شخصی را سراغ دارم که بیش از چهل سال در طلب امام زمان (عج) بود .
بعد از چهل سال ریاضت و عبادت به محضر منور حضرت مهدی مشرف شد . وقتی خدمت آقا رسید از حضرت گلایه ی عاشقانه کرد : (( شما که سرانجام مرا به محضر پذیرفتید ، ای کاش یک مقدار زودتر مرا می پذیرفتید و من این همه غصه نمی خوردم و عذاب نمی کشیدم ))
حضرت فرمودند :(( اگر زودتر ما را می دیدید از ما نان و سبزی می خواستی ! حالا که چهل سال زحمت کشیده ای می فهمی که چه بخواهی .))

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت
بزغاله ای روی پشت بام بود
و به شیری که از پایین عبور
می کرد توهین میکرد و
ناسزا می گفت.
شیر گفت :
این تو نیستی که به من ناسزا
می گوید ،
بلکه این جایگاه توست
که به من ناسزا می گوید.
مبادا بوسیله جایگاهت به دیگران
توهین کنی، که تکیه گاهت با گذر زمان سست شده و فرو میپاشد، آنگاه تو میمانی و آنهایی که تحقیرشان کردی……

پس در اوج قدرت مرد باش
(شیخ بهایی)

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت
آیت الله خوشوقت (ره)

(امتحانات درشت) برای هر انسان مناسب با همان انسان(است). خُب کسانی که اهل علم نیستند هیچ­وقت خیلی از امتحانات برایشان پیش نمی­آید، (او) اهل علم نیست، امّا برای اهل علم یک امتحاناتی پیش می­آید که باید حواسشان جمع باشد. برای پولدارها یک امتحانات مخصوصی پیش می­آید که برای فقرا پیش نمی­آید. برای فقیر هم یک امتحانی پیش می­آید که برای دیگران نمی­آید. هر کسی متناسب با خودش گاهی از آن امتحانات درشت (برایش) پیش می­آید. امّا انجام واجب و ترک حرام همیشه هست. این امتحانات دائمی است.

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت

هیچ دعایی را کوچک نشمارید ، شاید استجابت در همان دعا باشد . هر کس بعد از نماز، یک دعا پیش خدا محل دارد که حاجت بگیرد ، آن وقت بلند می شود و می رود. تا نماز را خواندی بلند نشو و نرو ، تعقیبات بخوان ، دعا بخوان . همانطور که بادبادک بدون دنباله بالا نمی رود، نماز هم بدون تعقیبات بالا نمی رود . بعد از نماز حتما تعقیبات بخوان. بنشین در خانه خدا و گدایی کن و حاجت بخواه . شاید همین امشب دعایت گرفت .انسان باید در گدایی از خدا سماجت کند . خود خدا می فرماید : شما بخوانید مرا، من مستجاب می کنم دعایتان را .


آیت الله مجتهدی تهرانی رحمة الله علیه

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت
چرا وقتی ماشین ات جوش می آورد ، حرکت نمی کنی ؟
کنار زده و می ایستی ؟
چون ممکن است آتش بگیرد و به خودت و دیگران صدمه بزند!
خودت هم همینطوری…
وقتی جوش می آوری ، عصبی و عصبانی می شوی.
در این حال تخته گاز نرو !
بزن کنار ، ساکت باش ، و هیچ نگو…!
وگرنه هم به خودت آسیب میزنی هم به اطرافیان….
جوانمردی به جان است نه جامه!


مردی نزد جوانمرد آمد و گفت: «تبرکی می خواهم. جامه ات را به من بده تا من نیز همچون تو از جوانمردی بهره ای ببرم.» جوانمرد گفت: «جامه مرا بهایی نیست. اما سوالی دارم؟» مرد گفت: «بپرس.» جوانمرد گفت: «اگر مردی چادر بر سر کند زن می شود؟» مرد گفت: «نه.» جوانمرد گفت: «اگر زنی جامه مردانه بپوشد مرد می شود؟» مرد گفت: «نه.» جوانمرد گفت: «پس در پی آن نباش که جامه از جوانمردان دربرکنی که اگر پوست جوانمرد را هم دربرکشی جوانمرد نخواهی شد. زیرا جوانمردی به جان است نه به جامه!»
کشکول شیخ بهایی

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت

ایت الله قاضی (ره)

سید علی آقا قاضی در یکی دیگر از نامه هایش چنین می نگارد: بسم الله الرحمن الرحیم، بعد حمدالله جل شأنه و الصلاة والسلام علی رسوله و آله؛ حضرت آقا! تمام این خرابی ها که از جمله است وسواس و عدم طمأنینه، از غفلت است؛ و غفلت کمتر مرتبه اش، غفلت از اوامر الهیه است و مراتب دیگر دارد که به آنها إن شاء الله نمی رسید و سبب تمام غفلات، غفلت از مرگ است و تخیل ماندن در دنیا؛ پس اگر می خواهید از جمیع ترس و هراس و وسواس ایمن باشید دائماً در فکر مرگ و استعداد لقاء الله تعالی باشید و این است جوهر گرانبها و مفتاح سعادت دنیا و آخرت؛ پس فکر و ملاحظه نمائید چه چیز شما را از او مانع و مشغول می کند، اگر عاقلی!

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت

 استاد بزرگوار حاج شیخ عبد القائم شوشتری می فرمودند:

آخر الامر گره ی کار به دست خود امام زمان(عج) باز خواهد شد و در آخرین شب غیبت کبری،حضرت مهدی(عج) پس از اقامه ی نماز عشاء درکنار خانه ی کعبه ،سر به سجده می گذارند و تا صبح ذکر «أمَن یُجیبُ المُضظَرّ إذا دَعاهُ وَ یَکشِفَ السّوء»[1] را به طور مستمر می خواند.

گویا قلب مبارک حضرت از این غیبت طولانی گرفته که تا اذان صبح این آیه شریفه را می خواند؛چرا که مضطر واقعی خود اوست.
هنگام اذان صبح جبرئیل به خدمت حضرت می آید و سر مبارک حضرت را از سجده بر می دارد و می گوید:«ای حجت خدا،از این حالت ملائکه ی الهی به گریه افتادند،برخیز که خداوند دعایت را مستجاب و فرج را امضاء نمود.»[2]

مولا بخوان تو آیه ی «أمَن یُجیب» را
زیرا که می رسد به اجابت دعای تو……

منابع:
1. نمل/ نوائب الدهور،

موضوعات: بیانات معنوی  لینک ثابت
1 3 4 5 ...6 7